fbpx
Drukuj ofertę

Wieldządz

399 000 PLN

735.08 zł/m2

Komercyjny sprzedaż 542.80 m2

Numer oferty: CP0193440

Szczegóły

Typ nieruchomości Komercyjny
Lokalizacja Wieldządz
Typ transakcji sprzedaż
Powierzchnia 542.80 m2
Cena za m2 735.08

Kościół z przeznaczeniem na hotel lub salę weselną

Działka o powierzchni 6700 m2 zabudowana budynkiem, który pełnił kiedyś funkcję kościoła. Za budynkiem park ze starym drzewostanem. Ta wyjątkowa nieruchomość zlokalizowana jest we wsi Wieldządz w województwie kujawsko - pomorskim i znajduje się zaledwie 400 metrów od linii brzegowej jeziora Wieldządzkiego z zagospodarowaną plażą i pomostem.

Teren został przygotowany pod inwestycję polegającą na adaptacji nieczynnego kościoła na salę bankietowo - koncertową lub salę weselną z zapleczem hotelowym. Po opracowaniu koncepcji architektonicznej i uzgodnieniu jej z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zostały wydane warunki zabudowy na rozbudowę o hotel z 28 pokojami (100 miejsc noclegowych) oraz budynek z salą konferencyjną i zapleczem gastronomiczno - technicznym. Bardzo przyjazne władze gminy są pozytywnie nastawione do reaktywacji tego miejsca. Budynek ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie posiada świetną akustykę i jak setki podobnych obiektów w europie po adaptacji może stać się wyjątkowym w skali kraju obiektem hotelowo - konferencyjnym.

Budynek jest w dobrym stanie. Od ponad 70 lat nie jest już obiektem kultu religijnego. Do końca II wojny pełnił funkcję kościoła ewangelickiego, a po wyprowadzce z tych stron ludności niemieckiej został zlikwidowany i zamknięty. W latach pięćdziesiątych został pozbawiony cech sakralnych i zburzona została wieża dzwonnicy. Budynek został wtedy przerobiony na skład zboża. W latach dziewięćdziesiątych funkcjonowała tutaj dyskoteka.

Na działce znajduje się przyłącze do sieci energetycznej, kanalizacyjne oraz wodne.

Nieruchomość posiada zjazd bezpośrednio z drogi asfaltowej. Najbliższy wjazd na autostradę A1 znajduje się w Lisewie 7 km od obiektu. Odległość od Torunia 50 km, od Bydgoszczy 70 km, Gdańska 138 km, Warszawy 218 km.

Sowa Nieruchomości działa w ramach sieci franczyzowej Centrum Pośrednika, jednakże wykonuje czynności związane z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami we własnym imieniu i na własne ryzyko. Sowa Nieruchomości jest jedynym podmiotem odpowiedzialnym za należyte wykonanie umów pośrednictwa i dokonywane w związku z prowadzoną działalnością czynności. Centrum Pośrednika nie odpowiada za działania pośrednika, jednakże w trosce o jakość usług świadczonych przez podmioty działające w ramach sieci franczyzowej - przyjmuje wnioski, skargi i uwagi dotyczące tych podmiotów drogą elektroniczną biuro@centrumposrednika.pl lub telefonicznie 58 380 13 15.

rozwiń cały opis

Lokalizacja

Video

Zapytaj o ofertę

Imię
Numer telefonu
Adres e-mail
Temat wiadomości