fbpx

Jak podpisać dokument elektronicznie za pomocą podpisu zaufanego

Jedną z najprostszych form podpisania dokumentu elektronicznie jest wykorzystanie profilu zaufanego. W kilku krokach opisanych poniżej możesz podpisać dokument i pobrać go w pliku pdf a następnie przesłać odbiorcy. Możesz też sprawdzić czy dokument z podpisem, który otrzymałeś został poprawnie podpisany. Poniżej pokażę Ci jak to zrobić.

Wejdź na stronę https://moj.gov.pl/nforms/signer/upload?xFormsAppName=SIGNER

Jak podpisać dokument elektronicznie

Prześlij dokument w formacie pdf używając WYBIERZ DOKUMENT Z DYSKU lub przeciągnij odpowiedni plik. W tym miejscu możesz też dodać plik podpisany przez inną osobę, żeby zweryfikować podpis.

Jak podpisać dokument elektronicznie

Po dodaniu dokumentu pojawi się komunikat, że został poprawnie dodany. W następnym kroku musisz zalogować się przy pomocy loginu i hasło do profilu zaufanego. Jest też opcja logowania przy pomocy banku. Możesz w tym miejscu również założyć profil zaufany.

Jak podpisać dokument elektronicznie

W kolejnym kroku możesz już podpisać dokument. W pierwszej części strony znajdziesz informacje o profilu zaufanym na którym jesteś zalogowany.

Jak podpisać dokument elektronicznie

Przewijając stronę w dół zobaczysz dokument i Twój elektroniczny podpis w prawym górnym rogu. W tym miejscu możesz zmienić położenie podpisu. W tym celu kliknij i przytrzymaj na następnie przesuń podpis. Możesz też przenieść go na inną stronę. Żeby to zrobić wpisz numer strony lub wybierz z nawigacji “pierwsza strona” lub “ostatnia strona”. Po wybraniu strony na której ma się pojawić podpis kliknij w wybrane miejsce, żeby go przenieść.

Jak podpisać dokument elektronicznie

W następnym kroku wystarczy potwierdzić podpis poprzez logowanie do bankowości elektronicznej i pobrać podpisany dokument. Zwróć uwagę, że część przeglądarek może blokować wyskakujące okienka i trzeba będzie pozwolić na pobranie pliku.

Jak podpisać dokument elektronicznie