fbpx

Lista stron i programów które ułatwią Ci tworzenie grafik

Pośrednicy cierpią na chroniczny brak czasu – absolutnie to rozumiemy. Dlatego jeżeli prowadzisz samodzielnie biuro nieruchomości i zależy Ci na marketingu Twojej firmy, musi on zajmować jak najmniej czasu, a jednocześnie być efektywny.

Samodzielne tworzenie grafik do mediów społecznościowych może być czasochłonne, szczególnie na samym początku, kiedy nie do końca wiemy, jak chcemy komunikować się z odbiorcami i jak ma wyglądać nasze biuro.

Poniżej prezentujemy kilka programów i stron, które ułatwią Wam tworzenie grafik.

Canva

To niezwykle przydatny i prosty program graficzny. Na samym początku rozwoju Twojej firmy, ale także do codziennego użytku rozbudowanych działalności – Canva ułatwi Ci pracę. Jak? Korzyści jest wiele. Program stanowi najprostszą alternatywę skomplikowanych programów graficznych, umożliwia tworzenie grafik, filmów oraz prezentacji. Do codziennej pracy wystarcza w zupełności. Canva jest na bieżąco uzupełniana o nowe funkcje, jak na przykład niedawno wprowadzone „projektowanie w krzywych”, dzięki tej opcji możesz tworzyć przeznaczone do druku projekty graficzne. Jeżeli posiadasz identyfikację graficzną swojej działalności, to rozważ skorzystanie z wersji premium programu, gdzie możesz np. instalować własne fonty. Dostępne dla użytkowników Canvy funkcje sprawiają, że projektowanie materiałów marketingowych dla Twojego biura to pestka.

Unsplash

To tak naprawdę blog, wypełniony profesjonalnymi zdjęciami z portfolio fotografów, które możesz darmowo pobrać i wykorzystać w dowolny sposób. Zdjęcia dzielone są na wiele kategorii, przez co szukanie potrzebnych Ci grafik jest banalnie proste. Korzystając z tej strony nie musimy niepotrzebnie tracić czasu, fotografie jakie znajdziemy na Unsplash – pochodzą z legalnego źródła, są profesjonalnie wykonane oraz można pobrać za pomocą jednego kliknięcia. Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich zdjęć – załóż darmowe konto.

Freepik oraz Freeicon

To ogromna baza fotografii i plików graficznych, które możesz wykorzystać na swojej stronie. Pobrane ikony możesz edytować wedle uznania – zmienić kolory czy rozmiar. Są to świetne strony, które ułatwiają pracę na mediach społecznościowych, jak i stronach internetowych. Pamiętaj o oznaczeniu autora jeżeli pobierasz darmową wersje zdjęć czy ikon! Freeicon to podmarka Freepik, konta na nich tworzysz bezpłatnie, a z tym otwiera się przed Tobą dużo możliwości.

Google fonts

Ta wirtualna biblioteka czcionek, w swoim zasobie posiada ponad tysiąc licencjonowanych materiałów, które wykorzystasz prywatnie, jak i komercyjnie. Fonty projektowane są dla 135 języków, a za pomocą lokalizacji graficznej, znalezienie projektów dostępnych w danym języku jest błyskawiczne. Wszystkie czcionki w katalogu jaki oferuje Google fonts są całkowicie bezpłatne, możesz wykorzystać je gdziekolwiek chcesz, nie martwiąc się o prawa autorskie. Stronę obsługuje się bardzo intuicyjnie. Jej znajomość jest przydatna zarówno na starcie, jak i w dalszym procesie budowania wizerunku biura. Aby wyszukać listę czcionek przystosowanych do wyświetlania polskich znaków, to w narzędziu filtrowania wyszukiwarki należy wybrać opcję: Latin Extended. Wtedy pojawia nam się lista czcionek dostępnych z polskimi znakami.

Behance oraz Dribbble

To platformy, na których agencje i freelancerzy prezentują swoje projekty. To miejsce stworzone do szukania inspiracji graficznych. Dysponują ogromną bazą projektów, wykonanych przez grafików z całego świata, jest to bardzo przydatne narzędzie w Twojej pracy. Dlaczego? Dużo łatwiej jest zacząć projektować własne elementy, wiedząc już co podoba się Tobie, w jakim charakterze widzisz swoją markę i jakie elementy mogą do niej pasować. Dzięki projektom innych grafików masz dostęp do wielu inspiracji, które ostatecznie możesz wykorzystać do swojego logo lub do grafiki na stronie internetowej/mediach społecznościowych. Nieustannie śledzisz najnowsze trendy w tej dziedzinie, a dzięki temu przyciągasz klientów oryginalnymi i najnowszymi projektami. Pamiętaj, żeby nie kopiować projektów! Korzystanie jest darmowe, jak i proste. Przydatna jest również znajomości języka angielskiego.

Mimo tych narzędzi, wiesz, że nie masz czasu na projektowanie grafik? Skorzystaj z naszej pomocy, stworzymy dla Ciebie projekty do marketingu offline i online. Pojedyncze projekty znajdziesz w naszym sklepie. Po inne zapraszamy do kontaktu mailowego na biuro@centrumposrednika.pl