fbpx

Strona internetowa – jakie są tańsze alternatywy?

W każdym biurze nieruchomości strona internetowa jest na początku sporym wyzwaniem. Najczęściej strona internetowa kojarzy się ze sporym wydatkiem, miesiącami pracy i ogromnym przedsięwzięciem. Jest to prawda, ale tylko kiedy decydujemy się na profesjonalną, budowaną od zera stronę internetową z rozbudowanymi zakładkami i wtyczką eksportującą oferty.

Nie przekreślajmy jednak takiej metody. Profesjonalne strony internetowe są idealnym rozwiązaniem dla większych biur, ze starannie prowadzonym marketingiem, takich, które są w stanie przeznaczyć na to budżet. Takie rozwiązania to koszt od nawet kilku do kilkunastu tysięcy złotych. To także opcja bardziej dla takich biur, które mają sprecyzowane swoje działania, wiedzą czego szukają klienci, wiedzą jaką usługę promować, co komunikować klientom i co chcą osiągnąć.

Na szczęście istnieje na rynku wiele alternatyw, które są tańsze, szybsze w realizacji, a jednocześnie świetnie działają i przynoszą efekty.

Alternatywy dla strony internetowej

1. Na podstawie programu CRM

Wiele programów CRM takich jak np. Esti czy Asari oferują swoim użytkownikom strony internetowe. Za miesięczną opłatą projektujesz i korzystasz z utworzonej poprzez któryś z programów CRM strony internetowej. Jest ona niezależna, wiele elementów można w niej dopracować i indywidualnie dodać do funkcjonującej strony, jednak tworzona jest na podstawie gotowych już szablonów. Czasami strony opierają się na silniku konkretnego CRM-u, a niektóre używają do tego WordPressa. Najważniejszą opcją jest tutaj eksport ofert, a w przypadku indywidualnych stron internetowych stworzenie takiej wtyczki jest bardzo kosztowne. Eksport odbywa się albo za pomocą podłączenia strony jako portalu do eksportów lub w bardziej nowoczesny sposób czyli po API. Ta alternatywa jest niedroga i dzięki niej zaoszczędzasz mnóstwo czasu.

2. Wix

Dzięki programowi tworzysz bardzo rozbudowane strony, które wyposażone są w wiele funkcji CRM, jak na przykład kalendarz czy notatnik. Program wyposażony jest w bazę ponad 800 podstawowych oraz zaawansowanych szablonów, co daje możliwość zarówno tworzenia prostych stron internetowych, jak i tych obszernych, bardziej rozbudowanych. W zależności od tego, ile zakładek planujesz stworzyć wybierasz odpowiedni, wykonany przez profesjonalistów szablon. Jeżeli zdecydujesz się na taką opcję stworzenia strony – wcześniej przygotuj sobie szkic w prostym programie (na przykład Paint), a następnie z takiej konstrukcji korzystaj projektując stronę na Wix. Program oferuje szeroki wybór zasobów multimedialnych, w tym bibliotekę ponad miliona bezpłatnych zdjęć na licencji Unsplash oraz interaktywne filmy wideo, dostępne wyłącznie dla użytkowników. Edytor jest prosty i intuicyjny oraz daje możliwość pełnej personalizacji strony (z wyjątkie eksportowania m ofert nieruchomości). Dodatkowo stosuję technologię ‘Przeciągnij i upuść’. Wiemy, że czas jest niezwykle istotny w Twojej pracy, dlatego warto zaznaczyć, że pomimo prostoty użytkowania program ten bywa czasochłonny. Wix nie pozwala na eksportowanie ofert na stronie, jednak możesz po prostu zrobić przekierowanie na portal z którego korzystasz. W swojej podstawowej wersji jest bezpłatny, natomiast jeśli chcemy, aby nasza strona posiadała własną domenę dostawca wycenia tę usługę na 17 złotych miesięcznie.

3. WordPress

Program WordPress w swojej najbardziej podstawowej formie, jest darmowy. To, co musisz wykupić, aby urozmaicić stronę i stworzyć ją wedle swojego projektu – to szablony. Opłacony motyw chroni Cię przed dodatkowymi kosztami, które mogą pojawić się w dalszych etapach tworzenia strony. Jest to z pewnością najtańsza oferta alternatywy dla stworzenia strony internetowej. Pozwala na zmianę kolumn, edycję funkcjonalności oraz optymalizację zdjęć czy bazy danych. Od razu po zainstalowaniu programu WordPress, zalecane jest zainstalowanie wtyczki, która ułatwi Ci proces projektowania strony. Zacznij od wtyczki Elementor, która jest kreatorem stron, dzięki niej otrzymasz dostęp do wielu funkcji, takich jak: tworzenie nagłówków, robienie animacji, tworzenie stopki strony oraz sekcji na podstronach, ponadto jeszcze zmianę kolorów, marginesów i fontów itd. Dostępność wtyczek to jedna z głównych zalet programu, dzięki tym dodatkom Twoja strona nieustannie się rozwija, bez obciążających kosztów. Podczas korzystania z WordPress niezwykle ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Dlatego pamiętaj o aktualizowaniu wtyczek, których używasz. Jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonna i skomplikowana opcja z powyższych, jednak daje największe możliwości. W internecie istnieje mnóstwo poradników dotyczących budowania swojej strony w WordPressie.

Jak widzisz jest wiele różnych sposobów, aby zacząć budowanie strony internetowej, która spełnia Twoje oczekiwania, a przy tym nie wymaga ogromnego nakładu czasu czy pieniędzy. Sprawdź, która metoda tworzenia strony internetowej jest najwygodniejsza i najbardziej opłacalna dla Ciebie.